Шалені емоції дістануться саме Тобі!  

Украдене щастя  

Жінка в style JAZZ  

Фараони  

Божі тварі  

Снігова королева  

Вистави

Состоялась премьера «Кайдашевой семьи»

В Житомирском академическом театре состоялась прем�...

27 декабря в Житомирском академическом театре состоял...

Шанувальники театру та КВН були приємно вражені, поба...

Вчора на сцені Житомирського академічного музично-др...

Преса про театр

«Сьогоднішня Україна - точно як Кайдашева сім’я!» - резюмували після гастролей у Вінниці житомирські актори

Гастролі Житомирського академічного музично-драмати...

Ольга Дидковская открыла свою выставку в Житомирском театре

В Житомирском академическом украинском музыкально-д�...

Популярний актор та гуморист, директор-розпорядник Ж�...

Житомирський академічний театр ім. І. Кочерги презент...

У Житомирі з великим успіхом пройшла прем’єра «Ода радості»

Середа, 19 червня 2013, 00:00

Вчора на сцені Житомирського академічного музично-драматичного театру ім. Івана Кочерги глядачі вперше побачили нову виставу «Ода радості», присвячену 68-й річниці Великої Перемоги, в пам’ять про наших батьків і дідів, які здійснили героїчний подвиг і врятували світ від фашизму. Війна зруйнувала їх молоді долі, спалила мрії, вкоротила життя.

Події у виставі відбуваються наприкінці війни в зруйнованій церкві. В першій дії вистави монах, який залишився при церкві, цитує початок «Біблії», де говориться про створення Богом людини. Творець, здійснюючи свій задум, був упевнений, що люди житимуть мирно й щасливо. Та люди вигадали війну…

До церкви волею долі потрапляють поранені радянські військовослужбовці. Андрій – веселий, жартівливий хлопець з України (який ще ніколи не дарував дівчині квіти) – знайомиться з красунею Адалат із Казахстану. Вона два роки навчалася в університеті, була заміжня. Та її чоловік, скориставшись «бронею», поїхав подалі від фронту. А вона добровольцем пішла на війну, щоб захищати свою Батьківщину, і вже стала молодшим лейтенантом. Зовні холодна й жорстка східна жінка (навіть її ім’я перекладається як «залізна»), спілкуючись із Андрієм, розкривається й перетворюється на звичайну дівчину, яка мріє про мирне життя й щасливу родину. Молоді люди закохуються один в одного.

У ролі монаха – Олександр Шкарупа

Андрій і Адалад (Сергій Артеменко, Марина Іваненко)

Сюди ж, до церкви потрапляють і троє німецьких солдатів, які вже втомилися від війни та намагаються повернутися додому. Вони так само, як і наші воїни, з сумом згадують своїх рідних, захоплюються тією ж музикою (у виставі періодично звучить симфонія № 9 «Ода до радості» Л. В. Бетховена), з благоговінням ставляться до ликів святих на вцілілих іконах церкви.

У ролі німця Йоркена – Сергій Рогов

Але стан війни накладає свій відбиток на поведінку людей, які зустрілися в одному місці… Німці гинуть. Від ворожої кулі помирає й Андрій.

Під журливу мелодію української пісні «Ой, чий то кінь стоїть?» завіси закрилися. А по моїх щоках текли сльози. Залунали гучні аплодисменти, ввімкнулося світло і я побачила, що не лише мене зворушила ця коротенька історія з воєнного життя. А скільки їх таких було!

Глядачі стоячи зустріли на сцені акторів, які були задіяні у виставі, режисера-постановника та автора п’єси Володимира Осляка, художника-постановника, автора чудових декорацій Валерія Кулавіна та художнього керівника театру, заслуженого діяча мистецтв України Наталію Тімошкіну. Тривалі оплески та квіти, подаровані гладачами, були доказом чергового успіху і за них Володимир Осляк щиро подякував глядачам.

"Тінь" - саркастична драма